תוכנית ״הדיאלוגרים״

תוכנית המשך מיוחדת לתלמידים

התלמידים שבוחרים להשתתף בתוכנית מצטרפים לקהילה של צעירים ישראלים, מפתחים ידע והבנה של הסכסוך ומחויבים לערכים של שלום, פיוס, אמפתיה ואי-אלימות

התלמידים שבוחרים להשתתף בתוכנית מצטרפים לקהילה של צעירים ישראלים, מפתחים ידע והבנה של הסכסוך ומחויבים לערכים של שלום, פיוס, אמפתיה ואי-אלימות.

ה”דיאלוגרים” היא תוכנית חדשה לנוער סקרן שרוצה לשאול, להבין, לחקור, להקשיב, לדבר ולהשפיע על המציאות דרך ניהול דיאלוג.
במהלך התוכנית נפגשים תלמידי תיכון מכל הארץ פעמיים בחודש לשיחה, סרט, הצגה או סדנה בנושאים הקשורים לישראלים, פלסטינים, מלחמה, שלום, זהות, תרבות, צדק ומה שמחבר ומפריד ביניהם.

מזה כ-20 שנה מקיים פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני מפגשי דיאלוג בבתי ספר תיכון, מתנ”סים, מכינות ותנועות נוער בכל הארץ. במפגשים משתפים חברי הפורום את סיפורי השכול האישי שלהם ודרכם לפיוס עם הצד השני. לאחר מכן הם עורכים עם התלמידים דיון אותנטי הפותח אפשרויות חדשות של תקשורת.

תוכנית ה”דיאלוגרים” תענה על שאלות עומק שנותרו פתוחות אחרי מפגש הדיאלוג החד-פעמי.
התלמידים שבוחרים להשתתף בתוכנית מצטרפים לקהילה של צעירים ישראלים, מפתחים ידע והבנה של הסכסוך ומחויבים לערכים של שלום, פיוס, אמפתיה ואי-אלימות.

אם השתתפתם במפגש דיאלוג בבית הספר בואו לקחת חלק בתוכנית. במהלך השנה ניפגש לפעילויות מסוגים שונים, נכיר נוער וצעירים פלסטינים, נרחיב את הידע וההבנה בשורשי הסכסוך ונעמיק בנושאי שלום, פיוס ודיאלוג.
חלק מהמפגשים יתקיימו במתכונת און ליין וחלק פנים מול פנים. ההשתתפות בתוכנית אינה כרוכה בתשלום.
התוכנית התחילה באוקטובר וניתן להצטרף במהלך השנה ללא התחייבות למספר המפגשים.