מנהיגים צעירים למען שלום

עבודה עם קבוצות צעירים, פלסטינים וישראלים, בנים ובנות למשפחות שכולות חברות הפורום, לבניית מנהיגות משותפת

תוכנית מיוחדת הכוללת סדנאות מנהיגות, הכרת הנרטיב הפלסטיני והנרטיב הישראלי, פיתוח מיומנויות הנחייה והדרכה ועוד

בשנים האחרונות החל פורום המשפחות השכולות לבנות קבוצות של צעירים, פלסטינים וישראלים, בני 18 עד 27, בנים ובנות למשפחות שכולות חברות הפורום. מטרת הפורום בעבודה עם קבוצת הצעירים היא בניית מנהיגות משותפת, המהווה את דור ההמשך של הארגון ובעלת היכולת לפנות אל בני נוער בישראל ובפלסטין ולשאת את מסר הפיוס.

עבור קבוצת הצעירים נבנית בכל שנה תוכנית מיוחדת הכוללת סדנאות מנהיגות, הכרת הנרטיב הפלסטיני והנרטיב הישראלי, פיתוח מיומנויות הנחייה והדרכה ועוד. בחודשי הקיץ וכן לאורך השנה, לוקחים על עצמם חברי הפורום הצעירים את תפקידי ההדרכה במחנה הקיץ לנוער ובהנחיית מפגשים לבני נוער.

בארבע השנים האחרונות התקיימו שלושה מחזורים של פרויקט המנהיגות, כאשר בכל שנה נבחר כלי מרכזי אחר דרכו הועברו התכנים למשתתפים.

במחזור הראשון התמקדו המשתתפים בעולם הצילום ובסיום הפרויקט הציגו את עשייתם המשותפת ואת התהליך אותו עברו במהלך הפרויקט באירוע hope4change#, תערוכת צילום שהוצגה בתיאטרון יפו במהלך חודש מאי 2018. לפרטים נוספים על תערוכת הצילום.

המחזור השני התמקד בתיאטרון ככלי למפגש והתבוננות על המציאות בה אנחנו חיים.

המחזור השלישי התקיים ברובו בזום בשל מגפת הקורונה, והתמקד בכלי ה״סטוריטלינג״. המשתתפים התנסו בסיפור וכתיבה של הסיפור האישי שלהם וסיפורים נוספים שהם חלק מהם. השילוב של תמונה וטקסט אפשרו היכרות עמוקה בין המשתתפים ויצרו מקום דרכו ניתן להיפגש.

בשנה הנוכחית התאחדו הבוגרים של שלושת המחזורים הראשונים לקבוצה אחת, שעוברת יחד קורס העמקה במנהיגות והכשרה בהנחיית קבוצות.

סרטון המסכם את פעילות השנה הראשונה (מתוך שנתיים) בתוכנית המנהיגים הצעירים של הפורום