קריקטורות בקונפליקט

שלל עבודות של גדולי הקריקטוריסטים, ובהם התייחסויות לאבסורד שבמלחמה ולמשמעויות הטרגיות שלה

התערוכה הוצגה במקומות שונים בארץ ובעולם ומבוקשת עד היום

תערוכה ייחודית, פרי שיתוף פעולה בין הפורום ובין הקריקטוריסט הישראלי הידוע, מישל קישקה, ששימש גם כאוצר. במסגרת התערוכה הוצגו שלל עבודות של גדולי הקריקטוריסטים בעולם שגויסו למשימה, ובהם התייחסויות לאבסורד שבמלחמה ולמשמעויות הטרגיות שלה. מטרת התצוגה הייתה להעביר ולבסס את האמונה העמוקה של חברי הפורום בשלום ובפיוס בין העמים.

התערוכה הוצגה בשנים 2010-2009 בישראל ובשלל מדינות ברחבי העולם, ביניהן ספרד, בריטניה, אירלנד, איטליה, ניו-יורק, אוסטריה, אירלנד, גרמניה, הולנד ובפסטיבל אדינבורו. התערוכה עוררה התעניינות רבה וזכתה לתגובות וביקורות חיוביות. גם בתקשורת הביעו עניין רב בתערוכה והיא זכתה להתייחסות ברשתות הטלוויזיה המקומיות בכל מדינה אליה הגיעה.
גם לאחר שנים רבות התערוכה עדיין מבוקשת, ואנו ממשיכים לקבל פניות ובקשות להציגה במקומות רבים נוספים ברחבי העולם.

מישל קישקה, אוצר התערוכה:
“פורום המשפחות השכולות לקח על עצמו משימה מאתגרת וקשה: מאתגרת עבור המארגנים שיזמו באומץ ובפתיחות המאפיינים את פעילותם, להציג עבודות קשות לצד עבודות קלילות, ומאתגרת עבור האמנים עצמם, שהתייחסו לנושא הפיוס בלי רחמים ולפעמים בציניות גדולה. אחדים מהם ניסו לפרוץ אל הנושא הטעון דרך הדלת המחייכת, אחרים דרך הדלת החורקת, והתוצאה היא תערובת של אופטימיות ופסימיות המבטאת היטב את סערת הרגשות בה שרויים ההורים והמשפחות. לא נשאר לי אלא להוריד את הכובע בפני כל חברי הפורום ולקוות שהחיוכים יפיחו בהם עוד כוחות בדרך לפיוס הנשגב”.