קבוצת נשות הפורום

קבוצת נשות הפורום2021-08-25T20:46:18+03:00

אמהות, רעיות, אחיות ובנות שכולות, ישראליות ופלסטיניות, המאמינות שלקול הנשי ישנה השפעה ועוצמה ייחודית

לאורך השנים הפיקה קבוצת הנשים של הפורום מגוון פעילויות ואירועים משמעותיים, במטרה להפיץ את מסר הפיוס בקרב שני העמים

קבוצת הנשים של פורום המשפחות השכולות נוסדה מתוך הצורך לתת מקום לקולן של הנשים בארגון, והיא הולכת וצוברת כוח מאז שנוצרה. מטרת הקבוצה להעניק כלים לנשים משני צדי הסכסוך, אשר ייתנו להם קול סמכותי ומעורבות אמיתית בכל תהליך פיוס עתידי. הקבוצה נוסדה על ידי כ- 20 נשים ומונה כיום מעל 150 נשים פעילות המשתתפות במגוון רחב של קמפיינים בין-לאומיים משמעותיים.

בכל שנה בחוד מרץ אנחנו חוגגות את יום האישה הבין-לאומי. אנחנו מארגנות כנסים ופעילויות גדולות תחת השם “שכנות”. הפעילויות פתוחות לציבור הרחב ועוסקות במגוון רחב של נושאים, כולל תפקידן של הנשים בתהליכי פיוס. נשים רבות בקבוצה הוכשרו להעביר מפגשים המבוססים על דיאלוג, שהפכו להיות חלק בלתי נפרד בפעילות שלנו – בישראל, בפלסטין וברחבי העולם.

קבוצת הנשים של פורום המשפחות השכולות הפיקה מספר רב של אירועים ופרויקטים המהווים חלק מרכזי וחשוב בקמפיין הליבה של הפורום: הן הפיקו תערוכות אמנות אשר הוצגו במוזיאונים ובגלריות ברחבי העולם, הוציאו לאור ספר בישול משותף למטבח הישראלי והפלסטיני בשם “Jem Session”, שנמכר ברחבי העולם. כמו כן, פרוייקט “Taking Steps for Peace” של הקבוצה הושק בפרלמנט האירופאי והוצג בבונדסטאג הגרמני ובקונגרס האמריקאי בוושינגטון, ונשות הקבוצה הקימו וממשיכות לנהל סדנאות שהפכו לתוספת מבורכת של עבודתנו בפורום. בנוסף, קבוצת הנשים פעילה במסגרת תוכנית למנהיגות נשית, במטרה לחזק את הקול הנשי במרחב הציבורי הישראלי והפלסטיני ואת מעורבותן בקידום הפיוס והשלום.

Loading...