בתקווה לשינוי

תערוכת צילום משותפת של צעירים ישראלים ופלסטינים

תערוכת צילום מיוחדת במסגרת אירוע הסיום של פרויקט “מנהיגים צעירים למען שלום”

בפרויקט השתתפו כ- 20 צעירים ישראלים ופלסטינים ממשפחות שכולות ואקטיביסטים, אשר עברו תהליך של הכרת האחר, שיתוף נרטיבים והכשרה מעשית במנהיגות חברתית.
במהלך הפרויקט עברה הקבוצה סדנאות צילום בהן קיבלו הצעירים הכשרה בסיסית על תפעול המצלמה ועל השפה הצילומית. בנוסף למפגשים התבקשו המשתתפים לתעד את חייהם, כשהקו המנחה היה להתייחס למושגים: תקווה hope# – מה נותן להם תקווה בחיים, ושינוי change# – איזה דבר בחייהם היו רוצים לשנות.
את עשייתם המשותפת הציגו משתתפי הפרויקט באירוע hope4Change#, תערוכת צילום המשקפת את התהליך שעברו. לאירוע הפתיחה הגיעו מאות אורחים, ישראלים ופלסטינים, אשר זכו לשמוע מהצעירים על חוויותיהם מהפרויקט ולצפות בתוצרים. את הפרויקט הנחו שני אנשי צוות הפורום, דנה וגמן ואוסאמה אבו עייאש.
התערוכה התארחה בתיאטרון יפו למשך שבועיים, כאשר במהלכם המשיכו להגיע מבקרים רבים, בודדים וקבוצות, לצפות בצילומים ולשמוע על הפרויקט. במהלך התערוכה התקיימו גם פעילויות חינוכיות בחלל התצוגה, עם קבוצה של נערים מהמרכז הערבי-יהודי ביפו ועם קבוצה של עולים ותיקים ממגדל העמק. את הפעילות הנחו משתתפי הפרויקט, אשר הציגו בפני הקבוצות את צילומיהם והכניסו אותם אל עולמם.