אוהל השלום

אוהל השלום2018-03-23T14:44:36+03:00

תשובת הפורום ללחימה בעזה – אוהל של דיאלוג והידברות

הדיון בכיכר נגע במגוון רחב של נושאים: הסכסוך הישראלי-פלסטיני, החברה הישראלית, הערבים הפלסטינים בישראל ותגובתם למצב, הקול הנשי וחשיבותו בפתרון סכסוכים, נושאי מגדר ועוד

יום לפני תחילת מלחמת “צוק איתן”, ביוני 2014, התייצבו חברי פורום המשפחות ברחבת סינמטק תל אביב והקימו אוהל של דיאלוג והידברות. חברי הפורום, ישראלים ופלסטינים, הזמינו את העוברים והשבים, תומכים ומתנגדים, להצטרף ולקחת חלק בפעילות, וחלקו עמם את סיפורם האישי ואת בחירתם בפיוס ולא בנקמה.
מדי ערב אירחה “כיכר השלום” דוברים שונים. בין השאר התארחו בכיכר: הפעיל החברתי אבי דבוש, מקיבוץ ברור חיל (מיישובי עוטף עזה), הפרופסור נעמי חזן, העיתונאית השווייצרית הוד מרקוביץ’, שסיקרה מתוך עזה במהלך המבצע, העיתונאי והסופר רוביק רוזנטל, העיתונאי אורי משגב, הפעיל החברתי שאול אריאלי, משלחת מארגון ה- JStreet, פעילים מארגון “שוברים שתיקה”, הורי תלמידי בית הספר “יד ביד, יאפא תל-אביב”, הסופר א.ב. יהושע, יוסי שריד, החוקר אלון ליאל, העיתונאי והסופר נזיר מג’לי, הזמרת מירי אלוני ועוד.

הדיון בכיכר נגע במגוון רחב של נושאים: הסכסוך הישראלי-פלסטיני, החברה הישראלית, הערבים הפלסטינים בישראל ותגובתם למצב, יוזמות מקומיות, הקול הנשי וחשיבותו בפתרון סכסוכים, סוגיות בחינוך, התבוננות על הסכסוך בראייה משפטית ופוליטית, השמאל המזרחי, נושאי מגדר ועוד.

הפעיל החברתי אבי דבוש: “מתחולל פה אירוע מכונן כבר ימים רבים. באחת ההפוגות בזמן המלחמה הגענו לתל-אביב, ובדרך להפגנה עברתי פה ופשוט עצרתי. בשבילי זה היה המקום להיות בו. ראיתי קודם בכניסה לרחבה בחור צעיר שעמד וצעק במחאה והמנחה הצעיר, בן שכול, הזמין אותו להצטרף ולהביע את דבריו ופשוט נתן לו את המקום. זה היה מדהים. אני מודה לכם. אתם עושים משהו בשבילי ובשביל ילדיי הקטנים.”

סרטון על ״אוהל השלום״

אוהל השלום, לעיתים כונה “כיכר השלום”, זכה לחשיפה תקשורתית רבה בישראל ובעולם, בטלוויזיה וברדיו. הסיקור התקשורתי כלל כתבות וראיונות עם חברי פורום בשטח ובאולפנים, כמו גם אזכורים ודיונים בתכניות פופולריות כגון התכנית של אורלי וגיא ותכניתו של דב גילהר, האולפן הפתוח בערוץ הראשון, תכניתה של אושרת קוטלר, תכניתו של אדם בולטון ב- Sky News, BBC World, תכניות הרדיו “הכל דיבורים” ו”הבוקר הזה” ברשת ב’ ועוד.

Loading...