משלחות נוער לחוץ לארץ

משלחות נוער לחוץ לארץ2018-03-18T00:56:39+02:00

שיתופי פעולה בהם מתארחים צעירים ממשפחות שכולות חברות הפורום במקומות שונים בעולם

במהלך ביקורם, לומדים בני הנוער על התרבות במדינה המארחת ונפגשים עם גורמים מדיניים, אנשי רוח ואקדמיה, נציגי תקשורת וקבוצות נוער נוספות מהמדינות המארחות

פורום המשפחות השכולות ופעילותו מעוררים עניין רב בעולם, וזוכים לשיתוף פעולה עם ארגונים רבים, המבקשים ללמוד מהניסיון והמאמצים של הפורום לפתרון הסכסוך. תודות לשיתופי פעולה אלו זוכים צעירים ממשפחות שכולות חברות הפורום, להתארח במסגרת משלחות מיוחדות במקומות שונים ברחבי העולם, מיפן דרך איטליה ועד לארצות הברית. במהלך ביקורם מעבירים הצעירים את מסר הפורום לשלום ופיוס.
במהלך ביקורם, לומדים בני הנוער על התרבות במדינה המארחת ונפגשים עם גורמים מדיניים, אנשי רוח ואקדמיה, נציגי תקשורת וקבוצות נוער נוספות מהמדינות המארחות.

משלחת הצעירים ליפן – Middle East Peace Project

פרויקט ייחודי המתקיים בכל שנה מאז שנת 2005, במסגרתו קבוצה קטנה של צעירים מוזמנת לייצג את הפורום ביפן, בני הנוער זוכים לבקר ביפן, להתארח בבתים של מארחיהם, לטייל, להתארח בבתי מקומיים, להכיר את התרבות המקומית, לבלות עם צעירים יפניים ולפגוש אישים בכירים, שגרירים ונציגים שונים של ממשלת יפן.
לדף הפייסבוק של משלחת הסטודנטים ל- KOYASAN יפן 2016

משלחות הצעירים לאיטליה – Fiori Di Pace – פרחים של שלום – 2016

פרויקט מאורגן וממומן על ידי המגזין האיטלקי קונפרונטי, המקדם מפגשים בין בני נוער ישראלים, פלסטינים ואיטלקיים. מטרת המפגשים ליצור דיאלוג בין המשתתפים, ללמוד ולהבין את נקודת המבט של האחר, ולהציג דרכים לא אלימות לניהול מצבי קונפליקט.

חגי אמיתי, בן 18 מקיבוץ גבולות, מספר:
לפני כמה ימים חזרתי ממסע מיוחד באיטליה, ביחד עם עשרה בני נוער ישראלים ופלסטינים, בנים ובנות, כולם שונים, אחת עירונית, אחד מושבניק, האחת מהכפר ואחד ממחנה פליטים. דבר אחד עיקרי היה משותף לכולנו: השכול.
את הימים הראשונים העברנו בעיקר בגישושים בין שני הצדדים, ולאט לאט התחלנו להכיר זה את זו.
את רוב המסע בילינו בעיר פורלי, עיר ציורית ועתיקה באיטליה. פגשנו שם צעירים תושבי המקום, ובשיח משותף חלקנו איתם את הסיפור האישי של כל אחד מאיתנו. זו הייתה שיחה מלאת רגש ודמעות שממנה הגענו להבנה שהשכול והסבל מלווים את שני הצדדים.
במהלך השהות בפורלי קיימנו גם סדנאות על חייהם של הישראלים והפלסטינים ועל הסכסוך, והשתתפנו בפעילויות בנושא דו-קיום ושלום.
בסוף המסע המרגש חזרנו עייפים אך מלאי תקווה, עם הבנה שהשלום הוא מצרך חשוב.

Loading...