על הפורום

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען פיוס ושלום מונה למעלה מ- 700 משפחות

הפורום הוקם בשנת 1995 על ידי יצחק פרנקנטל ומספר משפחות שכולות ישראליות. בשנת 1998 התקיים המפגש הראשון עם קבוצת משפחות פלסטיניות מעזה, אשר הזדהו עם הקריאה למניעת שכול ולקידום דו-שיח, סובלנות, פיוס ושלום

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען פיוס ושלום הוא ארגון משותף המונה למעלה מ- 700 משפחות. כל חברי הפורום איבדו בן משפחה כתוצאה מהסכסוך הממושך, ובפעילותם המשותפת הגיעו להבנה כי הפיוס בין האנשים ובין העמים הוא אפשרי ואף הכרחי להשגת שלום בר קיימא. את התובנות הללו מבקשים חברי הפורום להנחיל לשתי החברות, הישראלית והפלסטינית.

למען פיוס ושלום ולמען הפסקת מעגל הדמים והשגת הסדר מדיני מוסכם על שני הצדדים
האנשים שמאחורי פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני

הפורום הוקם בשנת 1995 על ידי יצחק פרנקנטל ומספר משפחות שכולות ישראליות. בשנת 1998 התקיים המפגש הראשון עם קבוצת משפחות פלסטיניות מעזה, אשר הזדהו עם הקריאה למניעת שכול ולקידום דו-שיח, סובלנות, פיוס ושלום.
בעקבות האינתיפאדה השנייה נותק הקשר עם קבוצת המשפחות מעזה, כאשר במקביל, החל משנת 2001 החלו להצטרף לפעילות הפורום גם משפחות פלסטיניות משטחי הגדה המערבית וממזרח ירושלים. הצטרפותם של קבוצות אלו עיצבה באופן מהותי את אופיו ותפקודו של הארגון.

ארגוני ידידי פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני בארצות הברית, באנגליה ובגרמניה
לאורך השנים זכה פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני בשלל פרסים, על פעילותו לקידום הפיוס והשלום

חוג ההורים – פורום המשפחות, משפחות שכולות למען שלום, פיוס וסובלנות (ע״ר)” רשום כעמותה ומנוהל על ידי ועד משותף, ישראלי ופלסטיני, ועל ידי צוות מקצועי הפועל משני משרדים: המשרד הפלסטיני הממוקם בבית ג’אלה והמשרד הישראלי הממוקם ברמת אפעל.

מספר עמותה: 580328995

בשנים  2018 & 2019 מומנה פעילות העמותה ברובה על ידי ה- USAID וה- EU.
לפירוט תרומות מיישויות זרות – שנת 2019 וקודם לכן: באתר גיידסטאר במשרד המשפטים

 אישור לתרומות לפי סעיף 46א עד שנת 2025

אישור ניהול תקין לשנת 2024

פורום המשפחות השכולות מבקש להודות מעומק הלב לצלמים הרבים אשר ליוו ותיעדו אותנו לאורך השנים, בשלל אירועים ופעילויות:
ליהי אבידן, גילי גץ, יפעת יוגב, אדי ג‘רלד, עודד אדומי-לשם, אורי לשם, נטשה ניורק-שטרן, אפרת בלוססקי, רלי אברהמי, ורדי כהנא, רמי בן ארי, גילי מייזלר, אמיר חיימור, מאג‘יד קונקר, איהאב חוסארי, מוחמד חמאמרה, רוני כספי.

* השתדלנו לציין את כולם, אך ייתכן שישנם צלמים שנעדרים מן הרשימה. אם צילמתם עבורנו בעבר ושמכם אינו מופיע ברשימה, אנא צרו איתנו קשר כדי שנוכל להוסיף אתכם.