טקס יום הזיכרון המשותף 2021

טקס יום הזיכרון המשותף 20212021-05-08T12:10:22+03:00

צפייה בשידור טקס 2021

13 באפריל 2021


טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני ה-16 התקיים ב-13 באפריל 2021

עם תום הטקס הזמנו אתכם להצטרף למפגשי זום שעסקו בזיכרון, בפחד, בטקס, ובחיבור ביניהם

לחיצה על מספר החדר תוביל אל הקלטת מפגש הזום:


מפגש מספר 1
נפגשים עם הדוברים – דוברי הטקס, תמר פייקס, ליילא אלשיח’ וגילי מייזלר ישתפו ויענו על שאלותיכם בנוגע לטקס ולשכול האישי שלהם.
שפות: אנגלית, עם תרגום סימולטני לערבית.

מפגש מספר 2
הסיפור האישי – מונה אבו שרה, דוברת בטקס, שאיבדה את בנה ח’אלד, וגיא אלחנן, שאיבד את אחותו סמדר, יספרו את סיפורם האישי, ואת הדרך שעשו עד שהגיעו לפורום המשפחות השכולות.
שפות: ערבית, עם תרגום סימולטני לעברית.

מפגש מספר 3
הסיפור האישי – יובל ספיר, שאיבד את אחותו, ואשרף אבו עייש, שאיבד את אביו, יספרו את סיפורם האישי, ואת הדרך שעשו עד שהגיעו לפורום המשפחות השכולות.
שפות: עברית, עם תרגום סימולטני לערבית.

מפגש מספר 4
הטקס – איך הכול התחיל? – אוסאמה עליוואת ואבנר וישניצר, חברי לוחמים לשלום, ידברו על הקמת התנועה, על הרעיון שמאחוריה ועל הקשר בין אלה ובין הטקס.
שפות: עברית, עם תרגום סימולטני לאנגלית.

מפגש מספר 5
הנרטיב של הפחד – בקה סטרובר, חברת שוברים שתיקה, תדבר על הפחד, מנגנון ההצדקה המרכזי של הכיבוש – ואיך היא למדה להשאיר אותו מאחוריה.
שפות: אנגלית, ללא תרגום.

מפגש מספר 6
הנרטיב של הפחד – נדב וימן, חבר שוברים שתיקה, ידבר על הפחד, מנגנון ההצדקה המרכזי של הכיבוש – ואיך הוא למד להשאיר אותו מאחוריו.
שפות: עברית, ללא תרגום.

מפגש מספר 7
מפרים את הסדר – סולימאן חטיב מלוחמים לשלום וסטיב אפקון, יוצר הסרט “מפרים את הסדר” ידברו בדיוק על זה: איך יוצרים שינוי בתוך אזור הנוחות?
שפות: אנגלית, עם תרגום סימולטני לעברית.

מפגש מספר 8
להתגבר על הדיכוי מארה”ב עד פלסטין – אלדה ג’קסון ה-3 ועזיז אבו-סארא ידברו על המשותף בין התנועה לצדק גזעי בארה”ב והמאבק הפלסטיני לחירות.
שפות: אנגלית, עם תרגום סימולטני לעברית.

מפגש מספר 9
החברה הישראלית: מערכת חיסון במשבר – העיתונאי עקיבא אלדר ישוחח עם פרופ’ דניאל בר-טל, העוסק בחקר סכסוכים ופתרונם, על הסכסוך הישראלי-פלסטיני מבעד לפריזמה חברתית-פסיכולוגית.
שפות: עברית, עם תרגום סימולטני לערבית.

מפגש מספר 10
מתגברים על הפחד באמצעות פעולה לא-אלימה – דוד שולמן וסמי עווד, אקטיביסטים, פילוסופים ומומחים להתנגדות לא אלימה, ידברו על הפחד להתקומם נגד המציאות ועל הדרכים להתמודד עם הפחד הזה.
שפות: אנגלית, עם תרגום סימולטני לערבית.